List Rzecznika Praw Dziecka

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie

szukam wakacyjnych liderów. Nie muszą być najwięksi i najsilniejsi, dobrego lidera cechuje przede wszystkim mądrość i odpowiedzialność za członków grupy. Lider, to ktoś kto wstawi się za słabszym, zareaguje na krzywdę innych, dostrzeże niebezpieczeństwo, powie „nie” zbędnemu ryzyku. Czy są wśród Was tacy? Nie mam wątpliwości, że tak!

Zakończenie roku szkolnego to najwłaściwszy moment, aby zwrócić Waszą uwagę na kwestię bezpieczeństwa. Moi drodzy, bezpieczeństwo to nie puste hasło, slogan czy internetowy hasztag, który wymyślili dorośli, aby uprzykrzyć wam wakacje. Za tym słowem kryje się najwyższa troska o to, aby wasz – nie ma co ukrywać - najlepszy czas w roku, upłynął bez niepotrzebnych problemów.

W nadchodzące wakacje aktualne pozostają hasła kampanii społecznej Rzecznika Praw Dziecka – „Odwaga ratuje życie” (www.odwagaratujezycie.pl). Odwaga to nie brak strachu przed skokiem do nieznanej wody, to przede wszystkim umiejętność podejmowania mądrych decyzji, zdolność do asertywnych postaw, odpowiedzialność za siebie i bliskich.

Pamiętajcie, że wokół macie dorosłych, których zawsze możecie poprosić o pomoc. Warto słuchać ich rad, rozmawiać, nie dąsać się, że czegoś zabraniają. Ich też, kilka lub kilkanaście lat wcześniej ktoś ostrzegał przed wakacyjnymi niebezpieczeństwami. Do Waszej dyspozycji jest bezpłatna linia Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12.

Przy okazji, apeluję do dorosłych o stworzenie podczas wakacji możliwie najlepszych warunków do wypoczynku dzieci. Niezależnie, czy bawią się na placach zabaw (pamiętajmy o stanie technicznym!), czy pod opieką wychowawców na koloniach i obozach (wierzę, że dacie radę jak co roku!) - dorośli mają obowiązek respektować prawa najmłodszych, a te zaczynają się od ludzkiego szacunku.

Wszystkim życzę dużo słońca i uśmiechu! Wypoczywajcie bezpiecznie!

Wakacyjni liderzy – trzymam za was kciuki!

Wasz Rzecznik
Marek Michalak

Aplikacja LO 16

Już jest gotowa aplikacja Ogólnokształcącego Liceum Kreatywności nr 16 we Wrocławiu dla systemu Android! Stworzył ją FX-Team z zaprzyjaźnionego ZS nr 2 w Ostrzeszowie przy współpracy Pawła Kuflowskiego z klasy 3 b i jego opiekuna - pana Tomasza Fulary.

Nasze LO rusza z naborem, a już jako jedna z pierwszych szkół w Polsce ma swoją aplikację. Na razie jest to prosta, bazowa wersja, którą będą rozwijać przyszli uczniowie LO nr 16. Aplikację można pobrać poprzez skanowanie kodu QR lub w sklepie Google Play wpisując LO 16 Wrocław.

Podziękowania od Crossover

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w kręceniu teledysku zespołu Crossover. Była niezła zabawa!  Jak dobrze pójdzie, to efekty pracy zobaczymy pod koniec przyszłego tygodnia.

Kręcimy teledysk!

We wtorek 13 czerwca zespół Crossover będzie nagrywał teledysk do własnej kompozycji "To nasz czas". Jeżeli ktoś chciałby wystąpić w teledysku w roli statysty,  to prosimy aby zgłosił  się o godz. 13.30 do sali nr 41. Jak ktoś ma koszulkę Crossover, to niech ją założy. Pozostali ubierają się w stylistyce rockowej.

Zapraszamy na koncert!

W piątek 9 czerwca o godzinie 14.00 nasz zespół Crossover wystąpi na festynie osiedlowym organizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Plenerowa impreza odbędzie się przy ul. Górnickiego 1.

Zapraszamy!

Zaproszenie

W mury Gimnazjum nr 13 zaprasza 13 maja „Szesnastka” czyli Ogólnokształcące Liceum Kreatywności nr 16!

Zapraszamy od 9.30 do 13.30!
Co nas czeka?
Informacje na temat profili klas, bloków przedmiotowych, warsztatów kreatywności i innych zajęć, które znajdą się w planie lekcji. Prezentacja działań pozalekcyjnych, takich jak: zajęcia teatralne, dziennikarskie, zespół rockowy Crossover, szkolny wolontariat, robotyka, frisbee ultimate i wiele innych form rozwijania zainteresowań i pasji uczniów.
Zapraszamy też do rozmowy z nauczycielami przy kawie i herbacie w „szesnastkowej” kawiarence oraz na spotkanie z dyrekcją o godzinie 11.30 (sala konferencyjna).
To nie koniec atrakcji! O szczegółach będziemy informować na stronie wydarzenia na Facebooku, więc zaglądajcie! Link: https://www.facebook.com/events/413098862405404/

Egzamin gimnazjalny

Harmonogram egzaminu gimnazjalnego:

część humanistyczna – 19 kwietnia 2017 r. (środa)

część matematyczno-przyrodnicza – 20 kwietnia 2017 r. (czwartek)

język obcy nowożytny – 21 kwietnia 2017 r. (piątek)

Do pobrania informacja dla uczniów klas trzecich pobierz.

Część egzaminu

Możliwość wydłużenia

Godzina rozpoczęcia

Historia i WOS

j. polski

90 min.

45 min.

Przedmioty przyrodnicze

90 min.

45 min.

Język obcy – podstawa

Język obcy - rozszerzenie

30 min.

• Konkursy
  • SKT SKALNIK

Szkolne Koło Turystyczne SKALNIK jest najstarszym kółkiem zainteresowań w naszym Gimnazjum.

logo skalnika

Spis punktów GOT za wycieczki odbyte w roku szkolnym 2012-2013

• Zajęcia pozalekcyjne
  • The English Corner

Zapraszamy na stronę z materiałami języka angielskiego przygotowaną przez naszego nauczyciela Grzegorza Bogackiego.

The English Corner

• Biblioteka

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA WE WROCŁAWIU
    Filia nr 29, ul. Reja 1

Godziny otwarcia:
    pon., wt., czw., pt. 10.00-19.00
    śr.: 12.00-16.00
    sob.: 10.00-15.00

Nasz adres:

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu.
    Filia nr 29
    ul. Mikołaja Reja 1, 50-354 Wrocław

Wszystkich sympatyków Filii nr 29 zapraszamy na stronę na Facebooku.

MATERIAŁY DO POBRANIA DLA NAUCZYCIELI

>>Projekt współpracy Filii nr 29 z gimnazjum i liceum<<