Menu
A+ A A-

Zdrowa Ja

Miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do projektu - Zdrowa Ja,  którego patronem jest Instytut Matki i Dziecka. Szkolnymi koordynatorami działań w tym projekcie są: p. Alicja Pietrzak, p. Urszula Gawłowska oraz p. Mariusz Lechociński. Szczegółowe informacje dotyczące tego przedsięwzięcia zamieszczane będą tutaj.

Projekt ten realizowany jest w ramach Narodowego Programu Zdrowia, a jego pełny tytuł brzmi: „Ocena skuteczności interwencyjno-profilaktycznego programu poprawy zachowań zdrowotnych 15-letnich dziewcząt z wykorzystaniem techniki telemonitoringu” w skrócie ZDROWA JA.

Projekt jest skierowany do 15-letnich dziewcząt uczęszczających do II klas szkół gimnazjalnych. Jego głównym celem jest ocena skuteczności programów profilaktycznych skierowanych do młodych osób i nacelowanych na poprawę ich zachowań zdrowotnych.

W założeniu projekt ma się przyczynić do: wzrostu zainteresowania dziewcząt zdrowiem swoim oraz otoczenia; bieżącej poprawy aktywności fizycznej; ograniczenia zachowań sedentarnych (związanych z siedzącym trybem życia), tj. spędzania czasu przed komputerem lub telewizorem; poprawy zachowań żywieniowych; rezygnacji z zachowań ryzykownych tj. palenia papierosów, picia alkoholu, czy zażywania narkotyków oraz podniesienia ogólnej wiedzy dziewcząt w zakresie zdrowia.

Zespół projektu ZDROWA JA