Menu
A+ A A-

Konkursy

Gra internetowa Łamacze Szyfrów

Zachęcamy do wzięcia udziału w edukacyjnej grze internetowej, która łączy w sobie elementy historii, matematyki i logiki.

Łamacze Szyfrów, bo o tej grze mowa, powstała pod wpływem inspiracji dziejami polskich kryptologów, którzy przed II Wojną Światową złamali kod Enigmy. Gra wprowadza młodych ludzi w świat kryptologii, wiodąc ich w niezwykle interesujący sposób od starożytnych metod utajniania informacji, po wojenne zmagania z niemieckim szyfrem Enigmy. Na wszystkich poziomach gry uczestnicy rozwijają swoje umiejętności matematyczne, uczą się logicznego myślenia i stykają się z nieznaną powszechnie historią.

Gra ŁAMACZE SZYFRÓW to również kształtowanie zdolności pracy w grupie, gdyż biorą w niej udział trzyosobowe zespoły. Ta z drużyn, która jako pierwsza, po przejściu wszystkich etapów, ułoży napis ENIGMA na wirtualnych rotorach, zwycięża w grze i wygrywa nagrodę główną.

więcej informacji na stronie lamaczeszyfrow.pl

 

 

XVI MMnO

W XVI Matematycznym Marszu na Orientację wzięły udział 3 patrole z naszego gimnazjum.

Najlepiej spisała się drużyna z klasy 3d w składzie:  Dariusz Jędras, Jakub Bołba i Janek Szyndlarewicz zajmując 8. miejsce.

Pozostałe dwa patrole z klas 3b i 3f uplasowały się w połowie stawki.

Do rywalizacji w Parku Grabiszyńskim stanęło w kategorii klas 7-8 i gimnazjum 127 patroli.

W kategorii nauczycieli zwyciężyła pani Katarzyna Ignaszewska.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Maraton Reakcji Chemicznych

Zapraszamy uczniów klas drugich i trzecich do wzięcia udziału w konkursie chemicznym – Maraton Reakcji Chemicznych, który odbędzie się 8 czerwca 2018 roku na 6 lekcji.

Zapisy u p. Eweliny Sojki w sali nr 30 do 6 czerwca 2018 roku.

Festiwal Piosenki Angielskiej - eliminacje szkolne

Informujemy, że eliminacje szkolne do Festiwalu Piosenki Angielskiej odbędą się 22/02/2018 (czwartek) o godz. 13:30 w sali konferencyjnej. Przypominamy, że w konkursie mogą uczestniczyć jedynie soliści. Każdy wykonawca  prezentuje piosenkę w języku angielskim z akompaniamentem lub z pół-playbacku w postaci zapisu elektronicznego audio (bez nagranych chórków lub drugiego głosu). Akompaniator nie jest nagradzany w konkursie. Dopuszczalna jest własna twórczość w zakresie muzyki rozrywkowej. Czas wykonywania utworu nie może przekroczyć 4 minut. Jury oceniać będzie: walory głosowe, czystość intonacji, poczucie rytmu, poprawność wymowy w języku angielskim oraz  interpretację utworu i ogólny wyraz artystyczny.

Weź udział w próbie pobicia światowego rekordu z okazji Europejskiego Dnia Języków

Europejskie Centrum Języków Nowożytnych w Grazu w ramach  tegorocznych obchodów  Europejskiego Dnia Języków 26 września organizuje próbę bicia rekordu świata w tworzeniu krótkiego wideo na temat języków. Do przygotowania krótkiego, trwającego 10-20 sekund, wideoklipu na temat: „Lubię (ten język), ponieważ …….” zaproszone są osoby indywidualne, grupy osób, klasy, szkoły  i organizatorzy wydarzeń z jak największej liczby krajów.  Wideoclipy należy przesyłać do 30 września 2017 r.  za pośrednictwem strony:

http://edl.ecml.at/record

Konkurs Pierwszej Pomocy

6 czerwca odbył się Szkolny Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla klas 3. Konkurs składał się z części teoretycznej - testowej oraz części praktycznej: drużyny 3 osobowe udzielały pierwszej pomocy w 4 pozorowanych sytuacjach.

W konkursie uczestniczyły drużyny z 9 klas trzecich, a najlepsze całościowe wyniki osiągnęły: kl. 3 b - I miejsce, kl. 3 e - II, kl. 3 f - III. W części praktycznej najlepsza okazała się kl. 3 g a w teoretycznej - kl. 3 e. W organizacji konkursu uczestniczyli uczniowie kl. 3 l i 3 e pod opieką pań A.Pietrzak i D.Filipowskiej. 

Galeria zdjęć

Konkurs Kangur

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur odbędzie się 16.03.2017 r. (czwartek) o godz. 8.00. Listy uczniów będą umieszczone w środę 15 marca na tablicy przy sekretariacie.

Wyzwanie Matematyczne Kings

Uczniowie i Rodzice!

W związku z ogromną popularnością i jeszcze większą liczbą próśb od rodziców i uczniów z województwa dolnośląskiego zostanie specjalnie zorganizowana dodatkowa Runda Otwarta Wyzwania Matematycznego Kings we Wrocławiu dla uczniów, którzy nie przystąpili do konkursu 5 lutego.

Czym jest Wyzwanie Matematyczne Kings?

To unikalne połączenie konkursu matematycznego dla wszystkich uczniów, niezależnie od szkolnych ocen, oraz Festiwalu Naukowego z m.in.: eksperymentami chemicznymi, fizycznymi czy pokazami z robotyki.

Do wygrania są drony, tablety i smarftony, a niezależnie od zajętego miejsca każdy uczestnik Rundy Finałowej otrzyma szczegółową informację zwrotną o swoim występie.

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział?

Wystarczy bezpłatnie zarejestrować się na kings.edu.pl/register i 19 marca (w niedzielę) pojawić się na wydarzeniu.

Dokładny harmonogram dla poszczególnych klas oraz adres Wyzwania tradycyjnie zostanie podany w środę przed konkursem (15 marca) na kings.edu.pl oraz na Facebooku.

Możecie już teraz skorzystać z darmowej rejestracji i rozwiązać przykładowe zadania na kings.edu.pl!

Zachęcamy do udziału szczególnie uczniów, którzy nie brali wcześniej udziału w konkursach!

Organizatorem wydarzenia jest Kings – międzynarodowa organizacja edukacyjna, której misją jest podniesienie mediany edukacji poprzez zmianę paradygmatu konkursów przedmiotowych na wydarzenia aktywizujące wszystkich uczniów niezależnie od aktualnego poziomu.

Wyzwanie Matematyczne Kings zostało objęte Patronatem Honorowym Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Przeczytajcie więcej o konkursie na kings.edu.pl

Konkurs na opowiadanie fantasy

W maju w naszej szkole przeprowadzony zostanie trzeci już Korytarz Hogwart, w trakcie którego zaplanowaliśmy kilkanaście atrakcji, m. in. doroczny konkurs na najpiękniej przygotowaną salę Szkoły Magii i Czarodziejstwa, wybór najlepszego przebrania indywidualnego, turniej Quidicha itd. O szczegółach konkursu poinformujemy po egzaminach trzecioklasistów. Już dziś zapraszamy do udziału w konkursie na najlepsze opowiadanie fantasy. Nasi uczniowie to nie mugole, zawsze potrafili wykreować literacki świat magii, z pewnością podobnie będzie i w tym roku. Swoje literackie prace przekazujcie bezpośrednio do nas, organizatorów, nauczycieli języka polskiego: Agnieszki Pogody, Małgorzaty Smolińskiej i Wojciecha Walczaka.

Niech natchnienie Was nie opuszcza!