Pasje

>>pobierz<<

Plan pracy Szkolnego Systemu Wspierania Uzdolnień w roku szkolnym 2013-2014
>>pobierz<<

Jeśli chcesz zaprezentować na oficjalnej stronie naszej szkoły swoje pasje, zainteresowania, własną stronę internetową,  skontaktuj się z nami:

Pasje uczniów

PASJE NASZYCH UCZNIÓW

Sukces Jagny z 1B

Jagna Sosińska – uczennica klasy I b - zagrała w reprezentacji Dolnego Śląska w finałowym turnieju XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce dziewcząt.
Wraz z zespołem zdobyła tam srebrny medal.
Jagna to zawodniczka  MOS Ślęzy Wrocław. Podczas turnieju Dolnoślązaczki zdobyły 300 punktów, z czego 182 – koszykarki Ślęzy.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Jelenia Góra

Sukcesy Antka z klasy II D

Antoni Kozłowski – uczeń klasy II D – trenuje łucznictwo w UKS Talent. Antek od pewnego czasu startuje w wyższej niż powinien kategorii wiekowej, odnosząc liczne sukcesy, w tym 1 i 2 miejsca na Mistrzostwach Polski. 27 lutego 2016 r. zdobył tytuł Mistrza Dolnego Śląska.

Antek Kozłowski

Sukces Marty

28 i 29 marca 2015 roku w zawodach o Puchar Dolnośląskiego Związku Jeździeckiego, nasza uczennica Marta Koszczyc z klasy 3L na koniu Armanim wywalczyła wicemistrzostwo Dolnego Śląska w kategorii Amatorzy.

Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

Marta Koszczyc z Armanim

Kopuły geodezyjne naszych uczniów.

Kopuły geodezyjneZ inicjatywy Pani Doroty Szarek powstają w Naszej Szkole Kopuły Geodezyjne, które mają być prezentowane podczas "Dni Otwartych". W działania zaangażowało się sporo klas i nauczycieli. Ciekawe jakie będą tego efekty?:) Pierwsza powstała kopuła klasy 3D na zajęciach artystycznych u Pana Krzysztofa Szczepańskiego. Klasa 3D wykazała się sporym zaangażowaniem i umiejętnością pracy w grupie. Stworzona kopuła to początek zaplanowanej pracy. Niedługo jej przestrzenie wypełnią kolory. Dzięki temu matematyka połączy się ze sztuką. Czekamy na realizacje innych klas:)))

Kopuły geodezyjne

Książka naszego nauczyciela.

"Szachy. Królestwo geniuszu i fantazji" opisują bogactwo i wielowymiarowość „królewskiej gry”.Szachy. Królestwo geniuszu i fantazji

Kolorowy, magiczny świat łączący trzy żywioły: sport, sztukę i naukę, którego wszystkie elementy tworzą piękne i fascynujące arcydzieło. To uroda królewskiej gry - wiele lat temu nasunęła pomysł, otwarcia drzwi do „królestwa szachowej fantazji”.

Turek

Pierwsza pojawiła się baśniowa Caissa stająca w szranki z okrutnym Dawsonem (Piękna i Bestia), później Surrus ukochany słoń Hannibala, za nim król Karol XII opędzający się od latających kul i Paulo Boi walczący z diabłem. Wyjaśnione zostały po drodze kulisy wielkiego oszustwa z Napoleonem w tle, a z Tamerlanem zamknięto Bajazyta Błyskawicę w klatce…

Wstęp do książki napisał Wasilij Iwańczuk (Ukraina)- mistrz Olimpijski, wicemistrz Świata itd. (fragmenty)
Okładka jest dziełem – Andrzeja Tylkowskiego, ilustracje – Roberta Romanowicza.
Karykatury wyszły spod ręki rumuńskiego Ovidiu Lascara.
Książka adresowana do młodszych i starszych, dzieci i rodziców, do wszystkich entuzjastów „królewskiej gry”.

Zapraszają do podróży do Królestwa Fantazji... Monika i Krzysztof Krupa