Menu
A+ A A-

Wymiana Polska-Niemcy

Wymiana polsko-niemiecka

W dniach 06.05 – 13.05 odbyła się pierwsza część wymiany między Gimnazjum 13 a IGS Roderbruch z Hannoveru. W wymianie uczestniczyło 11 uczniów naszej szkoły z klas 1 g, 1 h, 1 k, 2 b i 2 l oraz 10 z Niemiec. Nasi uczniowie gościli przez tydzień swoich niemieckich kolegów, uczestniczyli z nimi w warsztatach teatralnych, DI, w wycieczkach i zwiedzaniu Wrocławia. W planach są już kolejne spotkania - rewizyta we wrześniu oraz wiele spotkań indywidualnych w wakacje. Pozdrawiamy Hannover! :)

Wymiana polsko-niemiecka

W dniach 03.11.2016-06.11.2016 odbyły się kolejny już raz warsztaty językowe uczniów naszego gimnazjum oraz Helene-Lange Schule z Wiesbaden. Uczniowie obu szkół wzięli w czwartek udział w zajęciach integracyjnych oraz w odkrywaniu Zgorzelca/Görlitz. Następnego dnia uczestniczyli we wspólnych warsztatach teatralnych przygotowanych przez panią Niemirską, a później rozwiązywali wspólnie zagadki dotyczące wrocławskiej Hali Stulecia i Pergoli. W sobotę od rana zapoznawali się z historią Hali Stulecia, a następnie w grupach polsko-niemieckich realizowali coroczny projekt "Wrocławskie Krasnale" zwiedzając jednocześnie miasto. Warsztaty zakończyła niedzielna ewaluacja.

Wizyta niemieckich nauczycieli w naszej szkole

W miniony weekend odwiedziła nas grupa niemieckich nauczycieli. Nasi germaniści przedstawili im historię szkoły oraz bieżącą działalność uczniów i nauczycieli. Pochwaliliśmy się sukcesami, pokazaliśmy także nasze metody nauczania – nauczyciele z Niemiec pracowali m.in. z kartą pracy, z którą pracują uczniowie Gimnazjum nr 13. Wspólnie spędzony czas zaowocował planami wymiany polsko – niemieckiej.

 

Czytaj więcej...