Co w Samorządzie piszczy?

Telegraficzny skrót najważniejszych działań podejmowanych przez Samorząd Uczniowski.

Wybory do Rady SU

Serdecznie gratulujemy nowym członkom Rady Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum nr 13. Są nimi (od najwyższego wyniku): Krystian Wolszakiewicz z kl. 3 a, Adam Balcerzak z kl. 3 i, Jagna Sosińska z kl. 3 b, Zuzanna Walkowiak z kl. 3 f, Martha Stachowiak z kl. 2 b oraz Zuzanna Jezierska z kl. 3 i. Pamiętajcie, że Wasi wyborcy liczą na Was!

Fotorelacja z Dnia Samorządności.

Nagroda dla kibiców z „Trzynastki”

Nie tak dawno ulicami naszego miasta przebiegli uczestnicy 35. PKO Wrocław Maratonu. Na trasie nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły, którzy pod opieką panów Marcina Gila i Jarosława Szydełko dawali z siebie wszystko wspierając zawodników gorącym dopingiem. Efekt? Nagroda w postaci bonów o wartości 500 zł do zrealizowania w sklepach Decathlon, za które przybędzie nam sprzętu sportowego.

Sukces Samorządu Uczniowskiego

Wrzesień już za nami, a Samorząd Uczniowski odnotowuje ogromny sukces zajmując III miejsce w konkursie na Najlepszy Samorząd Uczniowski Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych Wrocławia w roku szkolnym 2016/2017, zdobywając 3000 zł nagrody na zakup sprzętu i realizowanie kolejnych inicjatyw. To już piąty rok z rzędu kiedy nasz SU znajduje się w ścisłej czołówce tego prestiżowego konkursu. Gratulujemy Radzie Samorządu Uczniowskiego i opiekunowi, p. Marcinowi Gilowi, a wszystkim zaangażowanym w życie naszej szkoły serdecznie dziękujemy. Pamiętajcie! Wybory do nowej Rady SU tuż, tuż.

35. Wrocław Maraton

Nasi uczniowie byli też na trasie maratonu by kibicować biegaczom. Dziękujemy za doping młodzieży oraz panom Jarkowi Szydełko i Marcinowi Gilowi!

Wieczór filmowy

Samorząd Uczniowski zaprasza chętnych uczniów do udziału w kolejnym wieczorze filmowym DKF, który odbędzie się w piątek 10.02. w godzinach 17:30-22:30. Tym razem obejrzymy wspólnie komedię romantyczną oraz jeden z filmów oscarowych. Liczba miejsc jest ograniczona, a zgody na udział w wydarzeniu dostępne są u p. Marcina Gila.

Trzynastkowa książka kucharska

Nowy rok, nowe cele, nowe pomysły, a my znowu stawiamy na promocję zdrowia :) Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów i absolwentów Trzynastki do stworzenia wspólnej książki kucharskiej z Waszymi ulubionymi przepisami. Książkę udostępnimy w formacie PDF. Przepisy wraz ze zdjęciami (format jak w aplikacji Instagram) przesyłajcie na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Prosimy, aby receptury przesyłać w formie załączników zapisanych w programie Microsoft Office Word. Nie zapomnijcie się podpisać :) czekamy z niecierpliwością na Wasze maile :)

#cossłodkiego #kokosanki #wiśnie #pysznydeser

Pomoc dla zwierząt ze schroniska

Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów do włączenia się w zbiórkę charytatywną na rzecz wrocławskiego schroniska dla zwierząt. Co zbieramy? Wszystko co może przynieść radość zwierzakom - karmy, stare gazety, koce, zabawki dla zwierząt, czy drapaki dla kotów. Dla wszystkich, którzy zaangażują się w akcję gwarantowany „niepytajnik” :) .

Pozdrawiamy i czekamy na Wasze paczki w środę od rana przy portierni!

Wyniki wyborów do SU

Decyzją uczniów Gimnazjum nr 13 do Rady Samorządu Uczniowskiego wchodzą (od najwyższego wyniku):
Pruszyńska Barbara 3e, Pałubiński Jakub 3f, Fajdasz Wiktoria 2b, Kaflowska Agata 3k, Szczepanik Anna 2i, Kowalska Martyna 3h, Szczepanowska Zuzanna 1k.
Na Rzecznika Praw Ucznia wybrano pana Krzysztofa Sojkę.

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

Konkurs na dynię Halloweenową.

Dynia

Z każdej klasy czekamy na maksymalnie trzy dynie :). Każda dynia powinna być opisana według wzoru: imię i nazwisko autora, klasa. Na wasze prace czekamy w pokoju nauczycielskim do czwartku rano.

Znamy już wyniki wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego.

Samorząd UczniowskiRadę Samorządu Uczniowskiego zasili w tym roku aż siedem z jedenastu kandydatów startujących w wyborach. Kolejno są to:

Marcel Walczak (2i)
Wiktoria Bączkiewicz (3L)
Damian Prędota (3D)
Oliwia Zalewska (2L)
Julia Gwoździewicz (2L)
Kamila Stasiak (2h)
Aleksandra Myśliwiec (2E)

Rzecznikiem praw ucznia został p. Krzysztof Sojka.

Przypominamy, że w Samorządzie Uczniowskim znajdują się także uczennice, które dostały się do Rady w zeszłym roku szkolnym. Do pełnego składu Rady SU należą również:

Julia Lupa (2K)
Aleksandra Stępniowska (3B)
Laura Gronek (3H)
Justyna Marcinkowska (3i)
Iga Sieńko (3D)

W przyszłym tygodniu odbędzie się debata, w której wezmą udział wszyscy przewodniczący klas oraz nowy skład Rady SU. Tematem dyskusji będzie badanie potrzeb i oczekiwań uczniów przed tworzeniem nowego planu pracy Samorządu Uczniowskiego.

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego i Rzecznika Praw Ucznia

14.10.2015 r. w Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej będzie mieć miejsce Dzień Samorządności, podczas którego uczniowie wybierać będą kolegów i koleżanki, które zasilą
skład Rady Samorządu Uczniowskiego oraz nowego rzecznika praw ucznia wśród nauczycieli.

Wybory będą odbywać się w trzech turach.
klasy III - godzina 9:00
klasy II - godzina 10:00
klasy I - godzina 11:00

Tutaj możemy zobaczyć kandydatów do tegorocznych wyborów