Menu
A+ A A-

Co w Samorządzie piszczy?

Telegraficzny skrót najważniejszych działań podejmowanych przez Samorząd Uczniowski.

35. Wrocław Maraton

Nasi uczniowie byli też na trasie maratonu by kibicować biegaczom. Dziękujemy za doping młodzieży oraz panom Jarkowi Szydełko i Marcinowi Gilowi!

 

Wieczór filmowy

Samorząd Uczniowski zaprasza chętnych uczniów do udziału w kolejnym wieczorze filmowym DKF, który odbędzie się w piątek 10.02. w godzinach 17:30-22:30. Tym razem obejrzymy wspólnie komedię romantyczną oraz jeden z filmów oscarowych. Liczba miejsc jest ograniczona, a zgody na udział w wydarzeniu dostępne są u p. Marcina Gila.

Trzynastkowa książka kucharska

Nowy rok, nowe cele, nowe pomysły, a my znowu stawiamy na promocję zdrowia :) Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów i absolwentów Trzynastki do stworzenia wspólnej książki kucharskiej z Waszymi ulubionymi przepisami. Książkę udostępnimy w formacie PDF. Przepisy wraz ze zdjęciami (format jak w aplikacji Instagram) przesyłajcie na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Prosimy, aby receptury przesyłać w formie załączników zapisanych w programie Microsoft Office Word. Nie zapomnijcie się podpisać :) czekamy z niecierpliwością na Wasze maile :)

 

#cossłodkiego #kokosanki #wiśnie #pysznydeser

Pomoc dla zwierząt ze schroniska

Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów do włączenia się w zbiórkę charytatywną na rzecz wrocławskiego schroniska dla zwierząt. Co zbieramy? Wszystko co może przynieść radość zwierzakom - karmy, stare gazety, koce, zabawki dla zwierząt, czy drapaki dla kotów. Dla wszystkich, którzy zaangażują się w akcję gwarantowany „niepytajnik” :) .

Pozdrawiamy i czekamy na Wasze paczki w środę od rana przy portierni!

Wyniki wyborów do SU

Decyzją uczniów Gimnazjum nr 13 do Rady Samorządu Uczniowskiego wchodzą (od najwyższego wyniku):
Pruszyńska Barbara 3e, Pałubiński Jakub 3f, Fajdasz Wiktoria 2b, Kaflowska Agata 3k, Szczepanik Anna 2i, Kowalska Martyna 3h, Szczepanowska Zuzanna 1k.
Na Rzecznika Praw Ucznia wybrano pana Krzysztofa Sojkę. 

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

 

Konkurs na dynię Halloweenową.

Dynia

Z każdej klasy czekamy na maksymalnie trzy dynie :). Każda dynia powinna być opisana według wzoru: imię i nazwisko autora, klasa. Na wasze prace czekamy w pokoju nauczycielskim do czwartku rano.

Znamy już wyniki wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego.

Samorząd UczniowskiRadę Samorządu Uczniowskiego zasili w tym roku aż siedem z jedenastu kandydatów startujących w wyborach. Kolejno są to:

Marcel Walczak (2i)
Wiktoria Bączkiewicz (3L)
Damian Prędota (3D)
Oliwia Zalewska (2L)
Julia Gwoździewicz (2L)
Kamila Stasiak (2h)
Aleksandra Myśliwiec (2E)

Rzecznikiem praw ucznia został p. Krzysztof Sojka.

Przypominamy, że w Samorządzie Uczniowskim znajdują się także uczennice, które dostały się do Rady w zeszłym roku szkolnym. Do pełnego składu Rady SU należą również:

Julia Lupa (2K)
Aleksandra Stępniowska (3B)
Laura Gronek (3H)
Justyna Marcinkowska (3i)
Iga Sieńko (3D)

W przyszłym tygodniu odbędzie się debata, w której wezmą udział wszyscy przewodniczący klas oraz nowy skład Rady SU. Tematem dyskusji będzie badanie potrzeb i oczekiwań uczniów przed tworzeniem nowego planu pracy Samorządu Uczniowskiego.

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego i Rzecznika Praw Ucznia

14.10.2015 r. w Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej będzie mieć miejsce Dzień Samorządności, podczas którego uczniowie wybierać będą kolegów i koleżanki, które zasilą
skład Rady Samorządu Uczniowskiego oraz nowego rzecznika praw ucznia wśród nauczycieli.

Wybory będą odbywać się w trzech turach.
klasy III - godzina 9:00
klasy II - godzina 10:00
klasy I - godzina 11:00

Tutaj możemy zobaczyć kandydatów do tegorocznych wyborów

Samorząd Uczniowski znowu na podium!

Samorząd UczniowskiSamorząd Uczniowski po raz trzeci z rzędu został zauważony w konkursie na najlepszy SU we Wrocławiu. Zdobyliśmy 3 miejsce za całokształt działalności oraz 1 miejsce inicjatywę naukową „Nie przegr@j wakacji”.
Gratulujemy Wszystkim, bo przecież razem tworzymy samorząd!

 


Nim na dobre poczujemy wakacyjny klimat, zapraszamy wszystkich do obejrzenia filmu "Nie przegr@j wakacji", którego celem jest ukazanie alternatywnych do Internetu i komputera form spędzania wolnego czasu! Pamiętajcie, żeby bezpiecznie i aktywnie korzystać z każdego dnia! Udanych wakacji, życzy SU ;-)

Bez Znieczulenia

Wychodząc naprzeciw temu, co dzieje się w naszym mieście, postanowiliśmy nakręcić krótki spot o kulturze osobistej wrocławian, w tym nas samych. Wyruszyliśmy w plener, by zapytać naszych sąsiadów o to, czy jesteśmy gotowi na bycie Europejską Stolicą Kultury? Odpowiedź już na naszym kanale na YouTube.


SU dziękuje

Samorząd Uczniowski składa najserdeczniejsze podziękowania dla Dyrekcji oraz całego Grona Pedagogicznego za trud włożony w nasze wychowanie i nauczanie. 

Dziękujemy!

zakończenie roku

Porcja wiadomości od Samorządu Uczniowskiego – działamy do końca!

Samorząd Uczniowski1 czerwca z okazji Dnia Dziecka odbył się w naszej szkole pierwszy WIELKI PIKNIK TRZYNASTKI zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. To był niezwykły dzień! Przez kilka godzin mogliśmy nie tylko się poruszać, grając i wspólnie ćwicząc, ale także mieliśmy okazję zmierzyć się ze sobą w turniejach 1 z 10, czy w grach planszowych. Megamózgi rozwiązywały zagadki logiczne, a fani sztuk ulicznych mogli nauczyć się trudnej sztuki chodzenia na szczudłach. Nie zabrakło pokazów sportowych, a także degustacji zdrowej żywności. Całość zwieńczyły warsztaty projektowe Utopijny Wrocław, będące preludium do miejskiego przedsięwzięcia Mosty. Zdjęcia z Pikniku już w naszej galerii.

Bez Znieczulenia
Wychodząc naprzeciw temu, co dzieje się w naszym mieście, postanowiliśmy nakręcić krótki spot o kulturze osobistej wrocławian, w tym nas samych. Wyruszyliśmy w plener, by zapytać naszych sąsiadów o to, czy jesteśmy gotowi na bycie Europejską Stolicą Kultury? Odpowiedź już niebawem na naszym kanale na YouTube.

Nie przegr@j wakacji
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Wielu z nas nie ma pomysłu na to, jak je spędzić. Często plany wakacyjne zaczynają się i kończą na komputerze, grach i Internecie. Rada Samorządu Uczniowskiego nakręciła w ramach kampanii Nie przegr@j wakacji krótki filmik pokazujący alternatywne do komputera i telefonu sposoby spędzania wolnego czasu. Prace nad montażem filmiku trwają, premiera w dniu zakończenia roku szkolnego. ;)

Samorząd Uczniowski