Co w Samorządzie piszczy?

Telegraficzny skrót najważniejszych działań podejmowanych przez Samorząd Uczniowski.

Sprzątanie cmentarza

W związku z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych Wolontariat i Samorząd Liceum nr XVI oraz wolontariusze z Gimnazjum nr 13 wspólnie wybrali się na cmentarz przy ul. Bujwida we Wrocławiu. Uczniowie uprzątnęli liście, czyścili groby i przede wszystkim postawili znicze, znak pamięci o tych, którzy odeszli. Dziękujemy za zaangażowanie i godną postawę podczas akcji!

Dzień Samorządności

Z przyjemnością informujemy, że decyzją wyborców do Rady Samorządu Uczniowskiego weszli: Julia Witkowska (kl. 3a), Karolina Urbaniak, Martha Stachowiak (3b), Martyna Jednac (3d), Anna Tomaszewska (3e), Wiktor Piątkowski (3f), Anastasiia Herasymenko (3h), Natalia Pietrzyk (3i), Natalia Piotrowska (3k) oraz - z największą liczbą głosów - ANTONI MATLOCH (3l)! Gratulujemy i liczymy na waszą wytężoną pracę! :)

P.S. W najbliższym tygodniu Rada wybierze przewodniczącego.

Najlepsi!

W czwartek 20 września przedstawiciele zeszłorocznego składu Rady Samorządu Uczniowskiego odebrali nagrodę w konkursie na Najlepszy Samorząd Uczniowski Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2017/2018. Nasi uczniowie pod opieką pana Marcina Gila zdobyli I miesce w tym jakże prestiżowym konkursie!

Brawo! :)

Sukces Samorządu Szkolnego

W roku szkolnym 2017/ 2018 Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej we Wrocławiu osiągnął swój największy sukces.  Zajął I miejsce za całokształt działalności w konkursie na najlepszy Samorząd Uczniowski Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych Wrocławia.

Turniej e-games rozpoczęty!

Do rywalizacji w grze FIFA zgłosiło się 10 uczniów naszego gimnazjum oraz zaprzyjaźnionego LO XVI. W czasie turnieju obowiązuje zasada gry każdy z każdym, prowadzona jest szczegółowa tabela z rozgrywek, w której znajdują się informacje tj. liczba zdobytych punktów, bilnas zdobytych i straconych bramek, liczba otrzymanych żółtych i czerwonych kartek.
Nagroda przewidywana dla najlepszego gracza to piłka GLIDER MATCH BALL REPLICA EKSTRAKLASA ADIDAS, aby na wiosnę uczniowie mogli przenieść zdrową rywalizację na prawdziwe boiska.

Akcja deratyzacja

Rada Samorządu Uczniowskiego chce zwrócić uwagę wszystkich uczniów i ich rodzin na ogromny problem dotyczący naszego miasta. Każdy z nas niejednokrotnie spotkał w swojej okolicy szczura, dlatego zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas ulotką, która przedstawia ciekawe informacje o życiu tych gryzoni i sposobów radzenia sobie z nimi.

ulotka

Wybory do Rady SU

Serdecznie gratulujemy nowym członkom Rady Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum nr 13. Są nimi (od najwyższego wyniku): Krystian Wolszakiewicz z kl. 3 a, Adam Balcerzak z kl. 3 i, Jagna Sosińska z kl. 3 b, Zuzanna Walkowiak z kl. 3 f, Martha Stachowiak z kl. 2 b oraz Zuzanna Jezierska z kl. 3 i. Pamiętajcie, że Wasi wyborcy liczą na Was!

Fotorelacja z Dnia Samorządności.

Nagroda dla kibiców z „Trzynastki”

Nie tak dawno ulicami naszego miasta przebiegli uczestnicy 35. PKO Wrocław Maratonu. Na trasie nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły, którzy pod opieką panów Marcina Gila i Jarosława Szydełko dawali z siebie wszystko wspierając zawodników gorącym dopingiem. Efekt? Nagroda w postaci bonów o wartości 500 zł do zrealizowania w sklepach Decathlon, za które przybędzie nam sprzętu sportowego.

Sukces Samorządu Uczniowskiego

Wrzesień już za nami, a Samorząd Uczniowski odnotowuje ogromny sukces zajmując III miejsce w konkursie na Najlepszy Samorząd Uczniowski Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych Wrocławia w roku szkolnym 2016/2017, zdobywając 3000 zł nagrody na zakup sprzętu i realizowanie kolejnych inicjatyw. To już piąty rok z rzędu kiedy nasz SU znajduje się w ścisłej czołówce tego prestiżowego konkursu. Gratulujemy Radzie Samorządu Uczniowskiego i opiekunowi, p. Marcinowi Gilowi, a wszystkim zaangażowanym w życie naszej szkoły serdecznie dziękujemy. Pamiętajcie! Wybory do nowej Rady SU tuż, tuż.

35. Wrocław Maraton

Nasi uczniowie byli też na trasie maratonu by kibicować biegaczom. Dziękujemy za doping młodzieży oraz panom Jarkowi Szydełko i Marcinowi Gilowi!

Wieczór filmowy

Samorząd Uczniowski zaprasza chętnych uczniów do udziału w kolejnym wieczorze filmowym DKF, który odbędzie się w piątek 10.02. w godzinach 17:30-22:30. Tym razem obejrzymy wspólnie komedię romantyczną oraz jeden z filmów oscarowych. Liczba miejsc jest ograniczona, a zgody na udział w wydarzeniu dostępne są u p. Marcina Gila.