Basketmania

8 Grudnia w naszym gimnazjum koszykarki z Gimnazjum nr 18, Gimnazjum nr 39, Gimnazjum nr 49 i Gimnazjum nr 13 rozegrały Finałowy Turniej Mistrzostw Wrocławia w koszykówce dziewcząt. Mecze półfinałowe rozpoczęły się o godzinie 9:30, a pierwszą parę stanowiły zawodniczki z Gimnazjum nr 18 i Trzynastkowiczki. To starcie wygrały koszykarki z naszej szkoły, a na szczególne uznanie zasługuje Jagna Sosińska, której zawdzięczamy wiele udanych akcji. Druga para, czyli Gimnazjum nr 39 i Gimnazjum nr 49 prowadziła zaciętą walkę. Ostatecznie wygrały uczennice Gimnazjum nr 39 z wynikiem 56:44. Po meczach półfinałowych przyszedł czas na te decydujące- finałowe. Walkę o III miejsce stoczyły zawodniczki z Gimnazjum nr 49 i Gimnazjum nr 18. Ten emocjonujący, bo przecież bardzo ważny mecz wygrały uczennice Gimnazjum nr 49. Po chwili na boisku pojawiły się nasze Trzynastkowiczki i koszykarki Gimnazjum nr 39. Zdecydowanie to spotkanie było najbardziej ekscytujące ze wszystkich tego dnia.

Ostatecznie mistrzyniami zostały zawodniczki z Gimnazjum nr 39, ale nasze dziewczyny zajęły piękne drugie miejsce, a więc jak najbardziej mamy powody do dumy! Po zakończeniu wszystkich spotkań napięcie powoli opadało, choć cały czas można było poczuć w powietrzu ducha walki. Wielkie gratulacje dla wszystkich drużyn!
Na zakończenie warto dodać, że zawodniczki z naszej Trzynastki po zajęciu drugiego miejsca podczas wcześniej opisanych mistrzostw, pojechały do Oleśnicy gdzie zajęły I miejsce w Finale Strefy Wrocławskiej Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt oraz III miejsce na szczeblu wojewódzkim tych Igrzysk! To wielkie osiągniecie!
Zuzanna Zawierucha

Basketmania

29 Listopada w murach Szkoły Podstawowej nr 32 koszykarki z Gimnazjum nr 13 i wspomnianej wcześniej „Trzydziestki dwójki” rozegrały ciekawe spotkanie. Zakończyło się ono zwycięstwem podopiecznych Pani Alicji Pietrzak. „Trzynastkowiczki” pokonały Szkołę Podstawową nr 32 39:8. Gra była emocjonująca, bogata w ciekawe akcje i dynamiczna. Warto dodać, że w drużynie koszykarek z Gimnazjum nr 13 zadebiutowała Anastasiia Herasymenko. Pokazała się z bardzo dobrej strony rzucając aż trzy „trójki”! To naprawdę imponujące. Podsumowując, spotkanie dostarczyło wielu pozytywnych wrażeń, pozwoliło odkryć nowy talent drużyny „Trzynastki”. Wzmocniło też pozycję zwyciężczyń, które znajdują się na pierwszym miejscu w tabeli.

Zuzanna Zawierucha

Basketmania

8 Listopada 2017 roku był niezwykle emocjonującym dniem dla koszykarek Gimnazjum 13, Szkoły Podstawowej nr 78 i Szkoły Podstawowej nr 97. Zawody otwierające drugą kolejkę Baketmanii Dziewcząt odbywały się w murach Trzynastki. Pierwszy mecz rozegrały między sobą reprezentantki Gimnazjum nr 13 i Szkoły Podstawowej nr 97. Zakończył się on zwycięstwem trzynastkowych koszykarek, które pokonały przeciwniczki 35:5. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 10:4 dla gimnazjum, w następnych częściach przewaga rosła. Gra była bardzo dynamiczna, czysta i obfitująca w wiele ciekawych akcji. Na szczególną pochwałę zasługują Jagna Sosińska, która zdobyła pięć koszy, już w pierwszej minucie dzięki niej padły pierwsze punkty, Agnieszka Skaman, również pięć koszy oraz zachwycająca pięknymi, dalekimi wsadami Monika Harasimów ze zwycięskiej drużyny oraz Natalia Kocińska i Ola Kazimierczak ze Szkoły Podstawowej nr 97.

Drugi mecz rozegrały między sobą zawodniczki z obu szkół podstawowych. Wygraną 34:16 cieszyły się koszykarki ze Szkoły nr 78. W tym meczu wybitną grą wyróżniły się Agnieszka Kunysz i Kaja Flaszyńska z "78" oraz Natalia Kocińska i Gosia Walkowiak z "97".

Ostatni mecz przy silnym wsparciu trybun ponownie wygrała Trzynastka pokonując Szkołę Podstawową nr 78 49:18. Szczególnie zachwycały Jagna Sosińska, Agnieszka Skaman i Paulina Brasewicz ze zwycięskiej drużyny oraz Agnieszka Kunysz i Sara Boczek z "78".

Podsumowując, mecze były bogate w zachwycające akcje, wywoływały aplauz publiczności i z pewnością dostarczały wielu sportowych wrażeń.

Zuzanna Zawierucha kl. 3h