Menu
A+ A A-

Basketmania

8 Listopada 2017 roku był niezwykle emocjonującym dniem dla koszykarek Gimnazjum 13, Szkoły Podstawowej nr 78 i Szkoły Podstawowej nr 97. Zawody otwierające drugą kolejkę Baketmanii Dziewcząt odbywały się w murach Trzynastki. Pierwszy mecz rozegrały między sobą reprezentantki Gimnazjum nr 13 i Szkoły Podstawowej nr 97. Zakończył się on zwycięstwem trzynastkowych koszykarek, które pokonały przeciwniczki 35:5. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 10:4 dla gimnazjum, w następnych częściach przewaga rosła. Gra była bardzo dynamiczna, czysta i obfitująca w wiele ciekawych akcji. Na szczególną pochwałę zasługują Jagna Sosińska, która zdobyła pięć koszy, już w pierwszej minucie dzięki niej padły pierwsze punkty, Agnieszka Skowron, również pięć koszy oraz zachwycająca pięknymi, dalekimi wsadami Monika Harasimów ze zwycięskiej drużyny oraz Natalia Kocińska i Ola Kazimierczak ze Szkoły Podstawowej nr 97.

Drugi mecz rozegrały między sobą zawodniczki z obu szkół podstawowych. Wygraną 34:16 cieszyły się koszykarki ze Szkoły nr 78. W tym meczu wybitną grą wyróżniły się Agnieszka Kunysz i Kaja Flaszyńska z "78" oraz Natalia Kocińska i Gosia Walkowiak z "97".

Ostatni mecz przy silnym wsparciu trybun ponownie wygrała Trzynastka pokonując Szkołę Podstawową nr 78 49:18. Szczególnie zachwycały Jagna Sosińska, Agnieszka Skaman i Paulina Brasewicz ze zwycięskiej drużyny oraz Agnieszka Kunysz i Sara Boczek z "78".

Podsumowując, mecze były bogate w zachwycające akcje, wywoływały aplauz publiczności i z pewnością dostarczały wielu sportowych wrażeń.

Zuzanna Zawierucha kl. 3h