Nasze sukcesy

Nasi uczniowie co roku zdobywają najwyższe laury w wielu konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich.

Wszystkie sukcesy naszych uczniów można znaleźć w tym miejscu.

Sportowy czerwiec

Kolejne sukcesy sportowe naszych uczniów: I miejsce w 6 Olimpiadzie Asy Zdrowia, II miejsce w unihokeju, II miejsce w streetbalu oraz  II miejsce w tchoukbalu.

Gratulujemy!

Mistrzowie Dolnego Śląska!

6 czerwca na Stadionie Olimpijskim odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Dolnego Śląska. Wśród wielu bardzo licznych gimnazjalnych reprezentacji z całego województwa nasi uczniowie stoczyli ciężki bój o medale i mamy swoich MISTRZÓW:

Basia Rolska z klasy 3f - mistrzyni Dolnego Śląska w skoku w dal wynikiem 5,11 m;

Krystian Wolszakiewicz z klasy 2a - mistrz Dolnego śląska w pchnięciu kulą z wynikiem 14,13 m.

Złota sztafeta 4x100 m w składzie:  Hania Benkowska (2l) - Basia Rolska (3f) - Ada Dąbek (3l) - Julia Najwer (2i) z wynikiem ustanawiającym nowy rekord szkoły 51,2 s.

Sukcesem było również zdobycie brązowego medalu przez sztafetę chłopców na dystansie 4x100 m -   nowy rekord 46,9 s, występującej w składzie: Mateusz Grąbczewski (2d) - Patryk Ryniec (2i) - Szymon Kuchciński (2d) - Jan Lewandowski (2d).

Gratulujemy i dziękujemy!

Śpiewająca Polska 2017

6 czerwca 2017 r. chór szkolny La Tredici Cantante biorąc udział w Konkursie Chórów Regionu Wrocław i Dolny Śląsk projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska 2017  zdobył I miejsce!

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Finał „Basketmanii”

Tegoroczne rozgrywki Wrocławskiej Ligii Koszykówki „Basketmania” obie nasze drużyny kończą na miejscach medalowych! Dziewczęta zdobyły złoto, a chłopcy - brąz. Najlepszą zawodniczką turnieju została Jagna Sosińska z kl. 2 b. Ogromne gratulacje!

Finał Olimpiady Biologicznej

W finale IV Dolnośląskiej Olimpiady Biologicznej naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów z klasy 3 L-  biologiczno-chemicznej.

Laureatami IV Dolnośląskiej Olimpiady Biologicznej zostali: Mikołaj Stryczek  i Maja Cichocka.

Finaliści to: Zuzanna Krajewska, Bartłomiej Kun, Sandra Matulewicz, Maja Rawska.

Gratulujemy sukcesu!!!

Kangur Matematyczny

W kolejnej edycji konkursu Kangur Matematyczny wzięło udział 51 uczniów naszej szkoły. 5 z nich zdobyło wyróżnienia: Izabela Gajda (1 e), Dariusz Jędras (1 d), Kornelia Makowska (2 b), Łukasz Pawlik (2 f), Barbara Rolska (3 f).

Gratulujemy!

Sukcesy „naszych” w drużynach FLOW frisbee ultimate

Kolejny występ naszych sportowców w ubiegły weekend zakończył się dużym sukcesem. Drużyna Flow Junior, zasilana w 84% uczniami i absolwentami naszej szkoły wzięła udział w Warszawskiej Lidze Ultimate, w której ponieśli 4 przegrane i 2 zwycięstwa, jednak mimo tego mają ogromny powód do radości, ponieważ grali przeciwko dorosłym zawodnikom, a mecze były niesamowicie wyrównane i do samego końca nie było wiadomo, jak zakończy się spotkanie.

Warto dodać, że kilku "juniorów" zasilało szeregi dorosłej drużyny FLOW, która ostatecznie wygrała finał i stanęła na najwyższym stopniu podium. Ponadto nagrody najbardziej wartościowego zawodnika turnieju zgarnęła nasza uczennica Natalia Nędzi z klasy 3 l oraz nasz nauczyciel Pan Tomasz Zatoń.
Gratulacje!

Finaliści konkursów matematycznych

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie Barbara Rolska, Adam Dowgird z 3 f oraz Kornelia Makowska z 2 b uzyskali tytuł finalistów XII Wrocławskiego Konkursu Matematycznego.

XI Konkursie Matematyka i ekonomia nasza reprezentacja w składzie Aleksandra Skrzat z 3 b, Adam Dowgird i Przemysław Berezowski z 3 f wystąpiła w finale, gdzie zajęła wysokie V miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Nasi znów jadą do Sankt-Petersburga

Białe Noce

Z radością informujemy, że dwoje naszych uczniów Gabrysia Wojnarowicz z klasy 3F i Karol Włodarczyk z klasy 3K zostało laureatami IX Konkursu Historycznego Wiedzy o Rosji "Białe Noce". W nagrodę pojadą w wakacje na kilkunastodniowy obóz do jednego z najpiękniejszych miast Europy - Sankt-Petersburga. Serdecznie gratulujemy i życzymy niezapomnianych wrażeń.

Bitwa na kręgle

Nasza reprezentacja w składzie: Zuzanna Kaleta, Justyna Korzeniowska, Łukasz Waszczak 3l i Ignacy Jakiel 3f zdobyła II miejsce w zawodach "Bitwa na kręgle".

Gratulacje!

Sukcesy naszych zawodników frisbee ultimate

W miniony weekend na boiskach wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w ultimate frisbee. Zadebiutowali w nich kandydaci do kadry Polski do lat 17, z których większość stanowią uczniowie naszego gimnazjum. Ostatecznie drużyna żeńska zdobyła czwarte miejsce, natomiast męska - siódme. Warto dodać, że nasi uczniowie grali głównie przeciwko drużynom złożonym z dorosłych zawodników, co z pewnością było nie lada wyzwaniem. Wszyscy usłyszeli słowa pełne podziwu od swoich przeciwników, a w trakcie gry nie brakowało pozytywnej atmosfery, za co nasi trzynastkowicze niejednokrotnie byli chwaleni.

Już za tydzień odbędzie się pierwsze zgrupowanie kadry Polski, na którym wybrany zostanie oficjalny skład reprezentacji. Zawodnicy przygotowywać się będą do turnieju o Puchar Europy, który odbędzie się w lipcu w Debreczynie. Mocno trzymamy kciuki za naszych uczniów i ich występ na arenie międzynarodowej!

Zosi Knapik dziękujemy za relację!