Nasze sukcesy

Nasi uczniowie co roku zdobywają najwyższe laury w wielu konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich.

Wszystkie sukcesy naszych uczniów można znaleźć w tym miejscu.

Wyniki konkursu Matematyka Bez Granic

W tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematyka Bez Granic nasze klasy zajęły wysokie lokaty w województwie i kraju.

Klasa 3f 5. miejsce w województwie (17. w kraju),

klasa 2b 7. miejsce w województwie (21. w kraju),

klasa 2f 10. miejsce w województwie (25. w kraju),

klasa 3b 13. miejsce w województwie (28 w kraju).

Konkurs KoALa

IV. Konkursie Kombinatoryczno-Algorytmiczno-Logicznym KoALa, Kacper Doroba z 3 d zajął V. miejsce w edycji dolnośląskiej!

Serdeczne gratulacje!

Konkurs na opowieść kryminalną

W międzyszkolnym konkursie na kryminał „Zbrodnia nie/doskonała” Justyna Czuchrij z kl. III k zajęła 3. miejsce.

Gratulujemy talentu pisarskiego!

IV Powiatowy Konkurs Interpretacji Wokalnej

W IV Powiatowym Konkursie Interpretacji Wokalnej dla dzieci i młodzieży "My Wrocławianie sami swoi, czyli najpiękniejsze jest to, co przed nami" w ramach XIII edycji Wielkiej Nagrody Wrocławia, Klaudia Sobieszek i Alicja Sałata z klasy 2 h otrzymały wyróżnienie w kategorii gimnazjów (II i III miejsca nie przyznano).

Gratulacje!

XI Festiwal Piosenki Angielskiej

26 marca Aleksandra Rogozińska z klasy 2e zajęła pierwsze miejsce wśród gimnazjalistów na XI Festiwalu Piosenki Angielskiej organizowanym przez LO XI we Wrocławiu.

Biegi przełajowe

27 marca drużyna biegaczy z naszego gimnazjum zajęła II m-ce drużynowo w Indywidualnych Mistrzostwach Wrocławia. Indywidualnie na II miejscu uplasował się Janek Lewandowski z klasy 3d, a jego klasowy kolega Szymon Kuchciński był 19.

Gratulacje dla całej drużyny!

Sukcesy chóru

Konkurs Poezji Czesława Miłosza

23.03.2018 r. w ZS nr 3 odbyła się VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji Mówionej i Śpiewanej Czesława Miłosza. Uczennica klasy III h Zuzanna Zawierucha zajęła I miejsce w kategorii poezji mówionej, Klaudia Sobieszek z klasy II h zdobyła II miejsce w kategorii poezji śpiewanej.

Gratulujemy laureatkom!!!

XII Dolnośląski Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej

24 lutego 2018 chór szkolny La Tredici Cantante wziął udział w XII edycji Dolnośląskiego  Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej  Moją ojczyzną Polska jest….. i zdobył wyróżnienie (I i III miejsca nie przyznano). W kategorii soliści III miejsce zdobyła Patrycja Koruba.

Sukcesy wokalne!

Dnia 22 lutego 2018 roku odbyły się eliminacje dzielnicowe 63 Dolnośląskiego Konkursu RecytatorskiegoW kategorii poezja śpiewana naszą szkołę reprezentowały Alicja Sałata, Patrycja Koruba i Klaudia Sobieszek. Laureatką  I miejsca została Klaudia Sobieszek i awansowała do etapu rejonowego, który odbędzie się 5 kwietnia 2018r. w Oleśnicy.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Aleksandra Rogozińska została laureatką XI Festiwalu Piosenki Angielskiej organizowanym przez LO XI.

Gratulujemy i trzymamy kciuki w poniedziałek 26 marca 2018r. podczas uroczystej gali laureatów!

Laureaci zDolnego Ślązaka

Z radością informujemy, że w tegorocznej edycji konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista nasi uczniowie znaleźli się w gronie Laureatów.

Anna Wojtala z 3b - laureatka XVII Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego

Nella Sikorska z 2g - laureatka XI Konkursu Języka Niemieckiego

Łukasz Pawlik z 3f - laureat XVIII Dolnośląskiego Konkursu Matematycznego oraz XVII Dolnośląskiego Konkursu Fizycznego

Krzysztof Kraszewski z 3f - laureat XVII Konkursu Historycznego z elementami WOS

Ogromne gratulacje!

Sukces naszych tenisistów stołowych

Reprezentacja Gimnazjum nr 13 w składzie Antek Matloch 2l i Tomek Żyła 2d zajęła zaszczytne 3 m-ce w finale dolnośląskim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym.

Frisbee

W miniony weekend w Dopiewie odbyły się Młodzieżowe Halowe Mistrzostwa Polski w Ultimate Frisbee, na które pojechały aż dwie wrocławskie drużyny: Flow Junior oraz 71 Wratislavia. Po zaciętym finale wygrała drużyna Flow Jr z wynikiem 12:10. Za to 71 Wratislavia zdobyła najważniejszą nagrodę - Spirit of the Game, przyznawaną drużynie grającej według zasad fair play. Duma nas rozpiera. Oby tak dalej! :)

Płynąć pod prąd

8 marca dwie uczennice gimnazjum nr 13 uczestniczyły w konkursie poezji Zbigniewa Herberta „Płynąć pod prąd”.

Zuzanna Zawierucha z klasy 3h zachwyciła swoją interpretacja wiersza pt „Mój ojciec” i otrzymała II miejsce.