Nasze sukcesy

Nasi uczniowie co roku zdobywają najwyższe laury w wielu konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich.

Wszystkie sukcesy naszych uczniów można znaleźć w tym miejscu.

Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Ultimate Frisbee

W minionym tygodniu odbyły się pierwsze Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Ultimate Frisbee w kategorii szkolnej, w których wystawiliśmy po dwie reprezentacje z gimnazjum i Liceum nr 16. Nasi starsi koledzy wywalczyli brąz i srebro, a drużyny gimnazjum - srebro i złoto. Natomiast w kategorii Spirit of the Game (czyli najważniejszej dla nas kategorii) zwyciężyły obie szkoły. Ogromne gratulacje! :)

Łamacze Szyfrów

Miło nam poinformować, że nasi nauczyciele p. Katarzyna Ignaszewska oraz p. Krzysztof Sojka wraz z p. Kacprem Świtałą (byłym nauczycielem matematyki w Gimnazjum nr 13) zajęli pierwsze miejsce w ogólnopolskiej grze internetowej „Łamacze Szyfrów”. Ich zespół drugi rok z zrzędu okazał się najlepszy na poziomie Intro.

Gratulujemy i  życzymy powodzenia na poziomie Adept!

Sukces w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym!

W ramach obchodów "100 - Rocznicy Odzyskania  Niepodległości" Muzeum Poczty i Telekomunikacji zorganizowało Konkurs na Projekt Kartki  Pocztowej pt.: "Biało- czerwona niepodległa" Laureatką konkursu, na który nadesłano aż osiemset prac, została uczennica klasy 3b Małgorzata Karatowicz.

Maria Fąfara i Inga Zając co prawda nie zajęły miejsca na podium, ale ich prace zdobią wystawę w Muzeum Poczty i Telekomunikacji.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

PROMOVERE TALENTA

Seredecznie gratulujemy absolwentom naszego gimnazjum, którym przyznane zostało stypendium w ramach "Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych - PROMOVERE TALENTA" w roku szkolnym 2018/2019.

Gratulacje dla Anny Wojtali, Krzysztofa Kraszewskiego oraz Łukasza Pawlika.

Maraton Matematyczny

Do finału Maratonu Matematycznego zakwalifikowali się: Patrycja Nowicka 3b, Szymon Hrehorów 3f, Piotr Kubicki 3f, Paweł Kłys 3f, Bartosz Mazurek 3f, Bartosz Szofer 3f, Dariusz Jędras 3d.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Streetball

9 czerwca na boiskach LO II odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w streetballu. Po wielu pasjonujących meczach okazało się, że zawodnicy reprezentujący Gimnazjum nr 13 zostali najlepszą drużyną województwa. W tym dniu nie mieli sobie równych.

Serdeczne gratulacje dla chłopaków: Dominika, Zbyszka, Mateusza i Dawida!

Ony

9, 10 i 11 maja 2018 r. przeprowadzono eliminacje XVI Festiwalu Teatrów Szkolnych Capitalna Zielona Gęś. W Festiwalu wzięło udział 29 zespołów. Uczniowie z klas 3h, 2e oraz 2h przedstawili spektakl wyreżyserowany przez panią Ewę Suleję pt. "Ony". Grupa "Thertium decimus theatrum" jest jednym z trzech wyróżnionych zespołów teatralnych w kategorii młodzieżowej. Będzie można ich zobaczyć podczas gali w Teatrze Lalek w najbliższy poniedziałek 11 czerwca od godziny 11:30.

Mistrzostwa Wrocławia w siatkówce plażowej

Reprezentacja Gimnazjum nr 13  zajęła 3 miejsce Mistrzostw Wrocławia w siatkówce plażowej. Zawody odbywały się na boiskach przy ul.Pawłowa, a ze słońcem i piaskiem zmagały się uczennice klasy 3i Oliwia Burzyńska, Ula Protyńska i Klaudia Olejnik.

Gratulujemy i dziękujemy!

IV Ogólnopolskie Biennale Uczniowskiej Sztuki Użytkowej

Prace naszych uczniów na IV OGÓLNOPOLSKIM BIENNALE UCZNIOWSKIEJ SZTUKI UŻYTKOWEJ: krzesło  "Chwiejność myśli" autor: Wojciech Durak, klasa 1b LO XVI, sukienka - "Wiatr wieczności" autor: Julia Matujewicz - Niziałek, klasa 1d LO XVI, "Walizka marynarza - fotel", autorzy: Natalia Niewiejska i Jakub Samogranicki kl 3h Gimnazjum nr 13. Na konkurs wpłynęło 138 prac z całej Polski, które zostały wykonane przez dzieci i młodzież w przedziale wiekowym 9 do 23 lat. Jury zakwalifikowało do wystawy 55 prac, w tym trzy prezentowane poniżej. Wyróżnienie otrzymało sześć -w tym suknia Julii Matujewicz-Niziałek z LO XVI. Wystawa w czerwcu. Już zapraszamy! :)

Wyróżnienia w Kangurze

W tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu "KANGUR Matematyczny"  wyróżnienia otrzymali: Dariusz Jędras, Ania Bonikowska, Kornelia Makowska oraz Łukasz Pawlik.

Serdeczne gratulacje!

Mistrzostwa Wrocławia w lekkiej atletyce

10 maja, przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się Mistrzostwa Wrocławia Szkół Gimnazjalnych w Lekkiej Atletyce. Nasi reprezentanci osiągnęli wiele świetnych wyników.

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zdobyli drużynowo 1 miejsce!

Dziękujemy im za to i cały czas czekamy na więcej.