Nasze sukcesy

Nasi uczniowie co roku zdobywają najwyższe laury w wielu konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich.

Wszystkie sukcesy naszych uczniów można znaleźć w tym miejscu.

Streetball

9 czerwca na boiskach LO II odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w streetballu. Po wielu pasjonujących meczach okazało się, że zawodnicy reprezentujący Gimnazjum nr 13 zostali najlepszą drużyną województwa. W tym dniu nie mieli sobie równych.

Serdeczne gratulacje dla chłopaków: Dominika, Zbyszka, Mateusza i Dawida!

Ony

9, 10 i 11 maja 2018 r. przeprowadzono eliminacje XVI Festiwalu Teatrów Szkolnych Capitalna Zielona Gęś. W Festiwalu wzięło udział 29 zespołów. Uczniowie z klas 3h, 2e oraz 2h przedstawili spektakl wyreżyserowany przez panią Ewę Suleję pt. "Ony". Grupa "Thertium decimus theatrum" jest jednym z trzech wyróżnionych zespołów teatralnych w kategorii młodzieżowej. Będzie można ich zobaczyć podczas gali w Teatrze Lalek w najbliższy poniedziałek 11 czerwca od godziny 11:30.

Mistrzostwa Wrocławia w siatkówce plażowej

Reprezentacja Gimnazjum nr 13  zajęła 3 miejsce Mistrzostw Wrocławia w siatkówce plażowej. Zawody odbywały się na boiskach przy ul.Pawłowa, a ze słońcem i piaskiem zmagały się uczennice klasy 3i Oliwia Burzyńska, Ula Protyńska i Klaudia Olejnik.

Gratulujemy i dziękujemy!

IV Ogólnopolskie Biennale Uczniowskiej Sztuki Użytkowej

Prace naszych uczniów na IV OGÓLNOPOLSKIM BIENNALE UCZNIOWSKIEJ SZTUKI UŻYTKOWEJ: krzesło  "Chwiejność myśli" autor: Wojciech Durak, klasa 1b LO XVI, sukienka - "Wiatr wieczności" autor: Julia Matujewicz - Niziałek, klasa 1d LO XVI, "Walizka marynarza - fotel", autorzy: Natalia Niewiejska i Jakub Samogranicki kl 3h Gimnazjum nr 13. Na konkurs wpłynęło 138 prac z całej Polski, które zostały wykonane przez dzieci i młodzież w przedziale wiekowym 9 do 23 lat. Jury zakwalifikowało do wystawy 55 prac, w tym trzy prezentowane poniżej. Wyróżnienie otrzymało sześć -w tym suknia Julii Matujewicz-Niziałek z LO XVI. Wystawa w czerwcu. Już zapraszamy! :)

Wyróżnienia w Kangurze

W tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu "KANGUR Matematyczny"  wyróżnienia otrzymali: Dariusz Jędras, Ania Bonikowska, Kornelia Makowska oraz Łukasz Pawlik.

Serdeczne gratulacje!

Mistrzostwa Wrocławia w lekkiej atletyce

10 maja, przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się Mistrzostwa Wrocławia Szkół Gimnazjalnych w Lekkiej Atletyce. Nasi reprezentanci osiągnęli wiele świetnych wyników.

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zdobyli drużynowo 1 miejsce!

Dziękujemy im za to i cały czas czekamy na więcej.

Śpiewająca Polska 2018

W środę 9.05.2018 r. chór Szkolny La Tredici Cantante wziął udział w Dolnośląskim Konkursie Chórów Projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska 2018 i zdobył Złote Pasmo w kategorii C (licea) oraz otrzymał Wyróżnienie specjalne za najlepsze wykonanie utworu Matulu moja!

Gratulujemy chórowi oraz p. Wandzie Merwińskiej i życzymy nowych sukcesów!

Wiosenny Turniej Szachowy

W poniedziałek 23.04.2018 w XI Liceum Ogólnokształcącym odbył się Wiosenny Turniej Szachowy dla wrocławskich gimnazjalistów, w którym wzięło udział 14 uczniów Gimnazjum nr 13 z klas: 2d, 2f, 3d i 3f. Pomimo tego, że w zawodach nie mogli wziąć udziału "zawodowcy" (dopuszczeni byli szachiści posiadający co najwyżej III kategorię szachową), to rozgrywki zakończyły się wielkim sukcesem naszych uczniów. Nasi zawodnicy zgarnęli wszystkie puchary, bo zajęli 3 pierwsze miejsca! 1 miejsce - Abdel Dahche z 2f, 2 m. Stanisław Krysiak 2f, 3 m. Emil Olszewski 3d.

Ogromne gratulacje!

Wyniki konkursu Matematyka Bez Granic

W tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematyka Bez Granic nasze klasy zajęły wysokie lokaty w województwie i kraju.

Klasa 3f 5. miejsce w województwie (17. w kraju),

klasa 2b 7. miejsce w województwie (21. w kraju),

klasa 2f 10. miejsce w województwie (25. w kraju),

klasa 3b 13. miejsce w województwie (28 w kraju).

Gratulujemy!

Konkurs KoALa

IV. Konkursie Kombinatoryczno-Algorytmiczno-Logicznym KoALa, Kacper Doroba z 3 d zajął V. miejsce w edycji dolnośląskiej!

Serdeczne gratulacje!

Konkurs na opowieść kryminalną

W międzyszkolnym konkursie na kryminał „Zbrodnia nie/doskonała” Justyna Czuchrij z kl. III k zajęła 3. miejsce.

Gratulujemy talentu pisarskiego!