Nasze sukcesy

Nasi uczniowie co roku zdobywają najwyższe laury w wielu konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich.

Wszystkie sukcesy naszych uczniów można znaleźć w tym miejscu.

XIV Przegląd Twórczości Zakazanej w PRL-u.

W ubiegłym miesiącu odbył się XIV Przegląd Twórczości Zakazanej w PRL-u. Naszą szkołę reprezentowała Anna Tomaszewska z klasy 3 e. Zaprezentowała ona wiersz Mariana Hermana pt. "Dziady", który opowiadał o premierze tego utworu na deskach Teatru Narodowego w reżyserii Kazimierza Dejmka. Swoją interpretacją zachwyciła jury i otrzymała drugie miejsce w kategorii "recytacja".

Serdecznie gratulujemy!

Kolędujmy Małemu

3 stycznia 2019r. w Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej we Wrocławiu już po raz dziewiąty  odbył się  Festiwal Kolęd i Pastorałek „Kolędujmy Małemu”. Organizowany w naszej szkole konkurs ma na celu m. in. kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie młodych talentów oraz integrowanie środowiska lokalnego. W przeglądzie wzięły udział chóry i zespoły wokalne z dziesięciu wrocławskich szkół. Jak im poszło? Świetnie!

Wyniki IX Festiwalu:

I miejsce ex aequo:  Chór 13 La Tredici Cantante- Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej (kolęda „Nad Betlejem
w ciemną noc”) oraz Zespół wokalny Moderato - SP nr 44  (utwór „Mario, czy już wiesz?”)

II miejsce ex aequo: Zespół  Christmas Trio - SP nr 71 (kolęda „Lulajże, Jezuniu”) oraz Zespół Bemol - SP nr 12 (kolęda „Hej, w dzień narodzenia?”)
III miejsce: Zespół wokalny - Gimnazjum im. Matki Teresy Potockiej (pastorałka „Aniołowie, aniołowie biali”)

Wyróżnienie specjalne otrzymał Chór Bel Canto  - SP nr 17 za wykonanie kolędy „W Betlejem przy drodze”

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!!!

Chór "La Tredici Cantante"

Z ogromną przyjemnością informujemy, że chór naszego gimnazjum "La Tredici Cantante" został zakwalifikowany do projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska 2019, którego celem jest rozpowszechnienie śpiewu, jako powszechnego dobra, przez stworzenie spójnego programu rozwoju chórów. Gratulujemy!

Ostatnie występy chóru:

Występ w Oratorium Marianum na VIII Festiwalu Kultury Światowej "Dom Ojczysty" pod patronatem Prezydenta Wrocławia z okazji przypadającej100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, który odbył się 27 listopada 2018 r.

W czwartek 13 grudnia 2018r. na scenie w Rynku chór wziął udział  w wyjątkowym wydarzeniu - Wrocławskim Kolędowaniu 2018 r.

Olimpiada Matematyczna Juniorów

Miło nam poinformować,  że Anna Masajada z kl. 3 d oraz Piotr Kubicki z kl. 3 f zakwalifikowali się do II etapu Olimpiady Matematycznej Juniorów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Brawa dla naszych koszykarek!

Nasza gimnazjalna drużyna dziewcząt wygrała etapy wrocławski i powiatowy turnieju piłki koszykowej. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w meczach etapu wojewódzkiego! :)

Drużyna występuje w składzie: Natalia Kleczkowska (kapitan), Agnieszka Skowron, Patrycja Długosz, Paula Ptak, Monika Harasimów, Gabriela Krzywania, Katarzyna Święcka, Dominika Kopańska, Karolina Urbaniak, Ola Lewandowska, Patrycja Panek, Paulina Brasewicz.

Konkurs Poezji Niemieckiej

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 3 G, Nella Sikorska zakwalifikowała się do XXII finału Konkursu Poezji Niemieckiej, który odbędzie się w IV LO we Wrocławiu.

Sukces Agnieszki Skowron

Miło nam poinformować, że Agnieszka Skowron z klasy 3k uzyskała powołanie do Młodzieżowej Reprezentacji Polski Kobiet w koszykówce U-14. Przygotowania kadry i samej Agnieszki zmierzają do  Międzynarodowego Turnieju Koszykówki Kobiet U-14 we Francji. Turniej odbędzie się już w grudniu.

Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!

Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Ultimate Frisbee

W minionym tygodniu odbyły się pierwsze Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Ultimate Frisbee w kategorii szkolnej, w których wystawiliśmy po dwie reprezentacje z gimnazjum i Liceum nr 16. Nasi starsi koledzy wywalczyli brąz i srebro, a drużyny gimnazjum - srebro i złoto. Natomiast w kategorii Spirit of the Game (czyli najważniejszej dla nas kategorii) zwyciężyły obie szkoły. Ogromne gratulacje! :)

Łamacze Szyfrów

Miło nam poinformować, że nasi nauczyciele p. Katarzyna Ignaszewska oraz p. Krzysztof Sojka wraz z p. Kacprem Świtałą (byłym nauczycielem matematyki w Gimnazjum nr 13) zajęli pierwsze miejsce w ogólnopolskiej grze internetowej „Łamacze Szyfrów”. Ich zespół drugi rok z zrzędu okazał się najlepszy na poziomie Intro.

Gratulujemy i  życzymy powodzenia na poziomie Adept!

Sukces w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym!

W ramach obchodów "100 - Rocznicy Odzyskania  Niepodległości" Muzeum Poczty i Telekomunikacji zorganizowało Konkurs na Projekt Kartki  Pocztowej pt.: "Biało- czerwona niepodległa" Laureatką konkursu, na który nadesłano aż osiemset prac, została uczennica klasy 3b Małgorzata Karatowicz.

Maria Fąfara i Inga Zając co prawda nie zajęły miejsca na podium, ale ich prace zdobią wystawę w Muzeum Poczty i Telekomunikacji.

PROMOVERE TALENTA

Seredecznie gratulujemy absolwentom naszego gimnazjum, którym przyznane zostało stypendium w ramach "Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych - PROMOVERE TALENTA" w roku szkolnym 2018/2019.

Gratulacje dla Anny Wojtali, Krzysztofa Kraszewskiego oraz Łukasza Pawlika.