Menu
A+ A A-

Sukces naszych drużyn DI na XI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności!

W dniach 1-3 kwietnia 2016 roku we Wrocławiu odbyła się XI Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności międzynarodowego edukacyjnego programu twórczego rozwiązywania problemów DestiNation ImagiNation, na której z wyzwaniami zmagało się 200 polskich drużyn.  

Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej we Wrocławiu reprezentowało aż pięć drużyn: NJUBIS, ASIMO TEAM, MOON BROTHERS, SAFIRO TEAM, OXYGEN.
Wszystkie nasze drużyny spisały się fantastycznie! Drużyna NJUBIS  zajęła III miejsce w wyzwaniu teatralnym (III poziom wiekowy), drużyna MOON  BROTHERS  zdobyła I miejsce w wyzwaniu naukowym (II poziom wiekowy), a drużyna ASIMO TEAM  zdobyła Nagrodę Specjalną Renesansu za wyzwanie techniczne (III poziom wiekowy). Dwa ostatnie zespoły będą reprezentować Polskę podczas Światowej Olimpiady Kreatywności w Knoxville (Tennessee) w USA (ASIMO TEAM już po raz trzeci!) w dniach 23-29.05.2016 roku.

Olimpiada jest finałem kilkumiesięcznej pracy uczniów, pokazem twórczego rozwiązywania problemów w praktyce. Członkowie drużyn musieli wykazać się takimi umiejętnościami jak: praca zespołowa, tworzenie innowacji, zarządzanie czasem, zasobami ludzkimi, materiałami, pieniędzmi i pomysłami, a także wewnętrzną motywacją i odpowiedzialnością.

DI