Wydarzyło się...

Przystanek Kariera

W piątek, 11 maja 2018, uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w wydarzeniu organizowanym przez Gazetę Wyborczą i Kino Nowe Horyzonty „Przystanek kariera”. Wysłuchali prezentacji wielu wrocławskich firm, które pokazywały im różne drogi kariery, następnie na placu Solnym mogli odwiedzić stoiska i zobaczyć prezentację możliwości, jakie dają wrocławskie przedsiębiorstwa.  Poznaliśmy wymagania, jakie stawia Leroy Merlin, wrocławskie MPK czy Cadbury, a także możliwości rozwoju w GlobalLogic czy IT Kontrakt. Jednak najciekawszym momentem było spotkanie z podróżnikiem Aleksandrem Dobą, który trzykrotnie kajakiem przepłynął Ocean Atlantycki. Pan Aleksander opowiadał o swoich podróżach, pasji, z której one wynikają i przede wszystkim pokazał młodym ludziom, że jeśli praca jest pasją, to nie pracujemy, a dobrze żyjemy.

Warsztaty w SP 93

25 kwietnia uczniowie G 13 i LO XVI przeprowadzili w Szkole Podstawowej nr 93 zajęcia pod hasłem "Kolor", w ramach programu "Od inspiracji do kreacji".

Licealiści opowiedzieli czwartoklasistom o rodzajach barw i znaczeniu kolorów i wspierali w tworzeniu obrazków. Gimnazjalistki zabrały dzieci w podróż do czterech krajów, pomagając im zaprojektować i wykonać "walizki pełne barw".

więcej zdjęć

Gościnnie na Dniu Kreatywności w LOXVI

W piątek 27 kwietnia część klas brała udział w zorganizowanym przez LOXVI Dniu Kreatywności. Poszczególne grupy wykonywały "Działania na zawołanie", w których wyzakać się musiały kreatywnością w rozwiązywaniu problemów, współpracą, panowaniem nad czasem oraz zdolnościami techniczno-manualnymi. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili.

więcej zdjęć

Bitwa na kręgle

23 kwietnia w kręgielni SKY Bowling nasi reprezentanci dzielnie bronili honoru Gimnazjum nr 13, za co gorąco im dziękujemy!  Na pewno przyczynią się do zajęcia przez naszą szkołę wysokiego miejsca w rankingu Wrocławskiego Związku Sportowego.

Kolory w chemii

Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w warsztatach KOLORY W CHEMII. Z tej okazji gościliśmy w naszej szkole dzieci z przedszkola nr 71. W laboratorium chemicznym uczniowie zaprezentowali dzieciom ciekawe doświadczenia. Było kolorowo i wesoło!