Menu
A+ A A-

Wydarzyło się...

Narkotykom i dopalaczom mówimy nie

Miło nam poinformować, że klasa II A brała udział w wydarzeniu artystycznym w centrum sztuki IMPART organizowanym przez Komendę Miejską Policji we Wrocławiu. Nasi uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi mogli  uczestniczyć w pokazach sztuki walki  i gimnastyki artystycznej oraz wysłuchać śpiewających artystów. Zobaczyli również  film dotyczący profilaktyki uzależnień pt. „Narkotykom i dopalaczom mówimy nie”. Wspaniale było się spotkać ze znanymi sportowcami, medalistami i olimpijczykami, którzy zwracali się  do licznie zgromadzonej młodzieży z apelem dbałości o zdrowie. Honorowym gościem spotkania był pan Jerzy Górski - bohater filmu pt. „Najlepszy”. Opowiedział on o swoim bardzo trudnym, ale efektywnym wyjściu z nałogu. To sport uratował mu życie!      

Poniżej przedstawiamy film oraz hasła sportowców kierowanych do młodzieży – warto to zobaczyć. 

 

Akcja Góra Grosza

Dnia 07-12-2017 w naszej szkole odbył się trójmecz w ramach akcji Góra Grosza. W szranki stanęły drużyny złożone z uczniów Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej, Liceum Ogólnokształcącego nr 16 i nauczycieli uczących w obu szkołach. Emocje sięgały zenitu, byliśmy świadkami wielu wybornych parad w obronie oraz niesamowitych ataków, a do tego wszystkiego pomogliśmy potrzebującym w ramach akcji Góra Grosza. Uczniowie zebrali w tym dniu 776,36 zł, za co gorąco dziękujemy. Samorząd Uczniowski LO 16. 

Więcej zdjęć

Lenny_Face w Chinach

Drużyna Lenny_Face (Piotr Kubicki, Kacper Kuźmiński, Bartosz Mazurek, Magdalena Wiśniewska, Kacper Żywczak oraz trenerka pani Anita Jagucka) otwiera nasz tegoroczny album DI. Jako zdobywcy II miejsca na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination w ubiegłym roku szkolnym mogli teraz reprezentować Polskę na turnieju chińskim w Pekinie. Brali tam udział w wyzwaniu specjalnym – dwudziestoczterogodzinnym oraz w „wyzwaniu na już”. Mieli też okazję zwiedzać Pekin, stanąć na Wielkim Murze Chińskim oraz spróbować chińskiej kuchni. Wszystko to możliwe było nie tylko dzięki ich sukcesowi w Polsce, ale także dzięki pomocy sponsorów: Fundacja PKO Bank Polski, Uni-Truck, EFL Grupa Credit Agricole, Idea Leasing, darczyńcy prywatni.

Dziękujemy!

więcej zdjęć

Flow Junior

4-5.11 nasi uczniowie i absolwenci z wrocławskiej drużyny Flow Junior wybrali się na dwudniowy turniej ultimate frisbee w Dopiewie. Dzięki nowym zawodnikom, a w dużej mierze naszym uczniom udało się wywalczyć 9 i 7 miejsce, z czego bardzo się cieszymy! 

Więcej zdjęć

Koncert Crossover w SP 84

W poniedziałek 13 listopada zespół Crossover wystąpił w Szkole Podstawowej nr 84 we Wrocławiu. Podczas koncertu były gromkie brawa, a po nim udzielanie autografów i drobny instruktaż gry na perkusji.

 

Otwarta próba Crossover

W poniedziałek 6 listopada odbyła się próba otwarta zespołu Crossover, w której wzięły udział klasy naszego gimnazjum (3 b i 3 h), a także licealna klasa 1 d. Uczniowie wysłuchali kilka numerów wykonanych przez Crossover, a także poznali kilka ciekawostek muzycznych. 

A już w przyszły poniedziałek Crossover zagra koncert w Szkole Podstawowej nr 84 we Wrocławiu.
 

Matematyczny Marsz na Orientację

W XV Matematycznym Marszu na Orientację, który odbył się 21 października w Parku Zachodnim, świetnie spisały się nasze szkolne patrole. Patrol w składzie Krzysztof Kraszewski (3 f), Łukasz Pawlik (3 f) oraz Jakub Michalski (3 b) zajął VI miejsce. Kacper Doroba (3 d), Dariusz Jędras (2 d) oraz Jan Szyndlarewicz (2 d) uplasowali się tuż za nimi na miejscu VII. Drużyna z klasy 2 f w składzie: Bartosz Mazurek, Paweł Cholewa i Piotr Kubicki zajęła miejsce w drugiej dziesiątce. W kategorii gimnazjów startowało aż 120 patroli!

W kategorii nauczycieli II miejsce zajęła pani Katarzyna Ignaszewska.

Gratulacje dla wszystkich startujących!