Menu
A+ A A-

Wydarzyło się...

Narodowe Śpiewanie we Wrocławiu

W niedzielę 18 listopada odbył się koncert Chórów Regionu Dolnośląskiego "Narodowe Śpiewanie we Wrocławiu",  organizowany przez Narodowe Centrum Kultury.  Na estradzie Narodowego Forum Muzyki 20 chórów (około 600 osób) połączyło się w jeden wielki Zespół, który wyśpiewał sercem wiele pięknych dźwięków. Nie zabrakło także i naszego chóru "La Tredici Cantante":)

Gimnazjalny Turniej Tenisa Stołowego

21 listopada z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbył się w naszej szkole Gimnazjalny Turniej Tenisa Stołowego. Naszym mistrzem okazał się być Abdel-Azziz Dahche z klasy 3f! Kolejne miejsca zajęli Jan Rudnicki z kl. 3b i Andrzej Filipppi-Lechowski z kl. 3i. Gratulacje! :) Podziękowania za przygotowanie i przeprowadzenie turnieju składamy także Antoniemu Matlochowi, Piotrowi Pękale (3l), Tomkowi Żyle (3d) oraz Tomisławowi Żubryckiemu (3e) - sponsorowi nagród. 

więcej zdjęć

Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy naszym uczniom i nauczycielom za włączenie się do akcji charytatywnej „Pomagamy z uśmiechem”, która została zorganizowana z okazji Dnia Życzliwości. To dzięki Waszej dobroci i pozytywnej energii udało nam się zebrać 921zł! Cała kwota zostanie przekazana na leczenie i rehabilitację małego Kacperka, kolegi naszej uczennicy. 

Dziękujemy – jesteście wielcy!

Najliczniejszy chór na świecie!

W przeddzień setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 10 listopada 2018 roku, chór szkolny "La Tredici Cantante" wziął udział w  niezwykłym wydarzeniu, realizowanym pod hasłem „Zaśpiewajmy dla Niepodległej” w ramach akcji Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka oraz Radia Wrocław. W samo południe na Placu Wolności we Wrocławiu wielkie zgromadzenie dolnośląskich chórów, zespołów i wszystkich kochających śpiew wykonało razem pieśni legionowe oraz Mazurek Dąbrowskiego. 

Rekord świata we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych został pobity! 
 
 

Wycieczka do Berlina

30 października odbyła się wycieczka do Berlina. Uczniowie zwiedzili m.in. Reichstag oraz Muzeum Historii Niemiec, przeszli pod Bramą Brandenburską i zobaczyli fragmenty Muru Berlińskiego. 

Bieg dla Niepodległej

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości coraz bliżej. Świętujemy i świętować będziemy na różne sposoby - w ostatnią środę 24 października braliśmy udział w „Biegu dla Niepodległej”! 

 

Nagroda prezydenta Wrocławia

"Za znaczące osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze w roku szkolnym 2017/2018" nagrodę prezydenta Wrocławia otrzymuje pani Izabela Suleja!

Serdeczne gratulacje dla naszej Pani Dyrektor!