Menu
A+ A A-

Wydarzyło się...

Radosne Kolędowanie

W styczniu 2019 roku uczniowie Gimnazjum nr 13, LO nr XVI oraz przedszkolaki z Przedszkola nr 71 wzięli udział w koncercie „Radosne kolędowanie” w Auli Leopoldina na Uniwersytecie Wrocławskim. Było to wydarzenie promujące wielokulturowość, pielęgnację tradycji oraz szacunek do innych narodowości. 

Jubileuszowy koncert Crossover

Ogromne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie koncertu rocznicowego oraz charytatywnej zbiórki. Największe brawa i ukłony dla obecnych i byłych członków Crossover oraz dla niezastąpionego pana Tomasza Fulary!

Sto lat, Crossover! :)

Kolędowanie w Rynku

W piątek 14.12. odbył się występ uczniów naszej szkoły wraz z dziećmi z Przedszkola nr 71 Chatka Małego Skrzatka na scenie w Rynku.

Śpiewaliśmy po polsku, po angielsku i po niemiecku, wzbudzając aplauz widzów i przechodniów.

Narodowe Śpiewanie we Wrocławiu

W niedzielę 18 listopada odbył się koncert Chórów Regionu Dolnośląskiego "Narodowe Śpiewanie we Wrocławiu",  organizowany przez Narodowe Centrum Kultury.  Na estradzie Narodowego Forum Muzyki 20 chórów (około 600 osób) połączyło się w jeden wielki Zespół, który wyśpiewał sercem wiele pięknych dźwięków. Nie zabrakło także i naszego chóru "La Tredici Cantante":)

Gimnazjalny Turniej Tenisa Stołowego

21 listopada z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbył się w naszej szkole Gimnazjalny Turniej Tenisa Stołowego. Naszym mistrzem okazał się być Abdel-Azziz Dahche z klasy 3f! Kolejne miejsca zajęli Jan Rudnicki z kl. 3b i Andrzej Filipppi-Lechowski z kl. 3i. Gratulacje! :) Podziękowania za przygotowanie i przeprowadzenie turnieju składamy także Antoniemu Matlochowi, Piotrowi Pękale (3l), Tomkowi Żyle (3d) oraz Tomisławowi Żubryckiemu (3e) - sponsorowi nagród. 

więcej zdjęć

Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy naszym uczniom i nauczycielom za włączenie się do akcji charytatywnej „Pomagamy z uśmiechem”, która została zorganizowana z okazji Dnia Życzliwości. To dzięki Waszej dobroci i pozytywnej energii udało nam się zebrać 921zł! Cała kwota zostanie przekazana na leczenie i rehabilitację małego Kacperka, kolegi naszej uczennicy. 

Dziękujemy – jesteście wielcy!

Najliczniejszy chór na świecie!

W przeddzień setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 10 listopada 2018 roku, chór szkolny "La Tredici Cantante" wziął udział w  niezwykłym wydarzeniu, realizowanym pod hasłem „Zaśpiewajmy dla Niepodległej” w ramach akcji Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka oraz Radia Wrocław. W samo południe na Placu Wolności we Wrocławiu wielkie zgromadzenie dolnośląskich chórów, zespołów i wszystkich kochających śpiew wykonało razem pieśni legionowe oraz Mazurek Dąbrowskiego. 

Rekord świata we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych został pobity!