Menu
A+ A A-

Wydania specjalne gazetek

Jesteśmy najlepsi na świecie!

Ta gazetka powstała w sporym pośpiechu, ale zależało nam na jej opublikowaniu jeszcze przed końcem bieżącego roku szkolnego. W końcu jest się czym pochwalić - nasi ludzie wywalczyli za oceanem pierwsze miejsce na świecie w trakcie finału Destination Imagination. Porozmawialiśmy na gorąco, tuż po powrocie do domu, z naszymi bohaterami.
Miłej lektury!

Numer 1 na świecie!

Otworzyliśmy szeroko OKNO na kulturę i tolerancję

To wydanie gazetki GM 13 jest specjalne, bo poświęcone całorocznemu projektowi, w który zaangażowała się spora grupa uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Warto było! Efekty ich pracy prezentujemy, wybierając kilka fantastycznych działań, m. in. związanych z Dniami Kultury Żydowskiej i Ukraińskiej w GM 13. Szczególnie polecamy rozmowy z uczennicami klasy 3 H: Mariką Klarman, Laurą Gronek i Mileną Liburą oraz ich babciami, które wspominają czasy, kiedy OKNO tolerancji zostało brutalnie zamknięte.
Szkolni redaktorzy z GM 13

OKNO

"Gazeta Kongresowa" na II Kongres Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu

Szkolni dziennikarze z GM 13 przygotowali wydanie specjalne "Gazety Kongresowej" - wydawnictwa, które będzie rozdawane w trakcie listopadowego II Kongresu Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu. Dominują w nim rozmowy z wybitnymi gośćmi kongresu, m. in. z prof. Tomaszem Arciszewskim z George Mason University w Wirginii, z prof. Łukaszem Turskim, wybitnym znawcą nauk fizycznych, z Jackiem Walkiewiczem, psychologiem i mówcą, z drem Sebastianem Koziołkiem z Politechniki Wrocławskiej, z Katarzyną Piątkowską z Biura Rozwoju Gospodarczego oraz z Łucją Żyłką, członkiem jury Komisji Konkursowej kongresu.

Gazeta Kongresowa

Rozmowa z prof. Tomaszem Arciszewskim

z George Mason University w USA

w „GAZECIE KONGRESOWEJ” nr 1profesor Tomasz Arciszewski

Szkolni dziennikarze Gimnazjum nr 13 im. Unii Eurpejskiej nie próżnowali nawet w czasie wakacji, a owocem ich pracy jest m. in. rozmowa z gościem honorowym II Kongresu Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu Profesorem Tomaszem Arciszewskim z George Mason University w Wirginii, wybitnym naukowcem,  twórcą nowego modelu kształcenia nawiązującego do renesansu. W załączniku fragment rozmowy z Profesorem (całość ukaże się w „GAZECIE KONGRESOWEJ” nr 1 – nasze szkolne redakcje są odpowiedzialne za obsługę prasową tego wielkiego wydarzenia zaplanowanego na 20 listopada br.). W wydaniu nr 1 znajdzie się ponadto wiele innych wywiadów ze znakomitymi osobowościami, m. in.: z p. Jarosławem Delewskim - dyrektorem Departamentu Edukacji,  z p. Łukaszem Turskim - profesorem nauk fizycznych, popularyzatorem nauki i publicystą, z p. Jackiem Walkiewiczem - psychologiem, mówcą, trenerem od ponad 20 lat związanym z branżą szkoleniową, z dr. Sebastianem Koziołkiem z Instytutu Konstrukcji i Eksploatacji Maszyn Politechniki Wrocławskiej oraz z p. Katarzyną Piątkowską z Biura Rozwoju Gospodarczego.

Redakcja „GAZETY KONGRESOWEJ”

poniżej fragment wywiadu z prof. Tomaszem Arciszewskim

Czytaj więcej...

Ratujmy stare drzewa Wrocławia!

Ratujmy stare drzewa Wrocławia!Prezentujemy wydanie specjalne "Trzynastki" poświęcone happenningowi, jaki na kładce Złotnickiej 20 czerwca br. zaprezentują nasi uczniowie wspomagani przez 1-klasistów ze Szkoły Podstawowej nr 51 w Leśnicy. Publikacje i rozmowy, m. in. z Panią Katarzyną Jacków z SP 51 i Panem Tomaszem Fularą z GM 13, poświęciliśmy nie tylko ważnym kwestiom informacyjnym związanym z naszym projektem, ale również ukazaniu piękna przyrody w obrębie aglomeracji Wrocławia. To piękno się kurczy z roku na rok i znika pod naciskiem Wszechmocnego Pana Rozwoju. Ratujmy ostatnie stare drzewa rosnące w Lesie Mokrzańskim i na terenie Parku Krajobrazowego Dolina Bystrzycy!
Miłej lektury życzy MARTA CIBOROWSKA - red. nacz. "TRZYNASTKI"